MSZE ŚW. i NABOŻEŃSTWA

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – CODZIENNIE w dni powszednie od godziny 16.30 do Mszy o godz. 17.30. W piątek również po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 

Msza Święta w niedziele i święta o godz. 7.30, 9.00, 10.30 ( z udziałem dzieci), 12.00 (suma parafialna w intencjach zbiorowych), 16.00 i 18.00 (Msza dla młodzieży).
Msze w dni powszednie o godz. 7.00 oraz 18.00.

 

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
połączona z Mszą Świętą zbiorową w każdą środę o godz. 18.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
w każdy piątek po Mszy o godz. 18.00.

 

 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
połączone z procesją różańcową wokół kościoła 13 dnia miesiąca (od maja do października) po Mszy o godz. 18.00.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE, CZERWCOWE i PAŹDZIERNIKOWE

w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00,
w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.15.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZOPIĄTKOWE
po Mszy Św. o godz. 18.00

 

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00 (sprawowaną w intencji o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne), połączone z nabożeństwem różańcowym i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM POŚCIE
Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 17.15.

Nasza Świątynia

Skaramenty Świete

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH - 2020

 

Drodzy Rodzice,

wsłuchując się w Wasz głos i wychodząc naprzeciw Waszym pragnieniom, postanowiliśmy zorganizować tegoroczną Pierwszą Komunię Waszych dzieci w dwóch terminach: 7 czerwca i 27 września 2020.

Biorąc pod uwagę obowiązujące aktualnie przepisy dotyczące liczby osób mogących przebywać w kościele ( w naszym przypadku są to 33 osoby) proponujemy, by zarówno w jedną jak  i w drugą niedzielę dzieci przyjęły komunię na dwóch Mszach: o godz. 10.30 – jedna grupa i o godz. 12.00 – druga grupa.

Jeżeli przepisy dotyczące udziału w nabożeństwach nie ulegną zmianie, w jednej grupie może być w kościele  11 dzieci i dwoje rodziców (inni goście będą uczestniczyć w uroczystości na dziedzińcu świątyni). TO TRZEBA SOBIE WYRAŹNIE UŚWIADOMIĆ I PRZEKAZAĆ TE WIADOMOŚCI NAJBLIŻSZYM!!!

Przeżywamy nadzwyczajny czas i wszelkie uroczystości mają również nadzwyczajną formę…

Jeżeli liczbę dzieci na konkretną godzinę będzie trzeba uzupełnić, to MUSIMY BRAĆ POD UWAGĘ możliwość przesunięcia jednych, czy kilku osób na drugą godzinę dnia!!!

 

Drodzy Rodzice,

od Was zależy, który dzień i którą godzinę wybierzecie. Sugerujemy, byście wzięli pod uwagę również stopień przygotowania dziecka do przyjęcia Pana Jezusa i do przeżycia pierwszej w swoim życiu spowiedzi. Obowiązek przygotowania dziecka do tych sakramentów, pod względem intelektualnym i duchowym, w tym trudnym okresie, przypada przede wszystkim na Was. Ważna jest codzienna modlitwa rodzinna z dzieckiem i nauka podstawowych tekstów, którymi Wasze pociechy powinny posługiwać się już przez całe życie. Pewnym sprawdzianem, czy to się udało będzie rozmowa dziecka i rodziców z kapłanami i Siostrą Eligią.

Jednocześnie informujemy, że nie przewidujemy tzw. „KOMUNII INDYWIDUALNYCH” – tylko dla konkretnych rodzin, ponieważ istotą uroczystości komunijnych dzieci jest również przyjęcie Pana Jezusa do serca WE WSPÓLNOCIE rówieśników.

Czekamy na Wasze deklaracje dotyczące dnia i godziny komunii Waszego dziecka do 10 maja!

Prosimy o przesłanie ich na adres mailowy Siostry ELIGII (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie zapewniając o mojej modlitwie i pamięci o Was przed PANEM!

Życzę Wam Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wytrwałości i natchnienia Ducha Świętego.

Niech Maryja, Mama Pana Jezusa i nasza Patronka otacza Was wszystkich płaszczem Swojej opieki!

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Mariusz – Wasz proboszcz