Msza Święta

w niedziele i święta o godz. 8:00 10:30, 12:00 i 18:00. Msza Święta w Nowej Wsi w niedziele o g. 9:00.

W dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00.

W czasie kolędowym (od Adwentu do Środy  Popiel- cowej wyłącznie) o godz. 7:00 i 15:00 z wyjątkiem so- bót.

W środy w czasie wieczornej (o godz. 18:00) Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nabożeństwo Fatimskie od maja do października każdego 13-go dnia miesiąca.

Czytania na każdy dzień

Bezpłatna elektroniczna prenumerata Czytań dostępna jest pod adresem: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/
  1. Czytania na wtorek, 26 września 2017

(Ezd 6,7-8.12b.14-20)
    Pozwólcie namiestnikowi Żydów i starszyźnie żydowskiej pracować nad tym domem Bożym. Niech odbudują ten dom Boży na dawnym miejscu. Wydaję rozporządzenie, jak macie się odnosić do owej starszyzny żydowskiej przy budowie owego domu Bożego, mianowicie: z dochodów królewskich, płynących z podatku Transeufratei, dokładnie bez zawieszenia mają być owym mężom wypłacone koszty. Ja, Dariusz, wydałem ten rozkaz: niech będzie on dokładnie wykonany. A starszyzna żydowska budowała z powodzeniem dzięki proroctwu Aggeusza proroka i Zachariasza, syna Iddo, i doprowadzili budowę do skutku, zgodnie z rozkazem Boga izraelskiego i z rozporządzeniem Cyrusa i Dariusza - oraz Artakserksesa, króla perskiego. I dom ten był gotowy na dwudziesty trzeci dzień miesiąca Adar - był to rok szósty panowania króla Dariusza. I Izraelici: kapłani, lewici i reszta wysiedleńców radośnie obchodzili poświęcenie tego domu Bożego. I na poświęcenie tego domu Bożego ofiarowali: sto cielców, dwieście baranów, czterysta jagniąt, a jako ofiarę przebłagalną za całego Izraela - dwanaście kozłów według liczby pokoleń izraelskich. I do służby Bożej w Jerozolimie ustanowili kapłanów według ich oddziałów, a lewitów według ich ugrupowań, zgodnie z przepisem księgi Mojżeszowej. Czternastego dnia miesiąca pierwszego wysiedleńcy obchodzili Paschę. Lewici bowiem jak jeden mąż oczyścili się; wszyscy oni byli teraz czyści i zabili [baranki na] Paschę dla wszystkich wysiedleńców, dla braci swoich kapłanów i dla siebie.

(Ps 122,1-2.4-5)
    REFREN: Idźmy z radością na spotkanie Pana

Uradowałem się, gdy mi powiedziano:
    „Pójdziemy do domu Pańskiego!”
    Już stoją nasze stopy,
    w twych bramach, Jeruzalem.

Do niego wstępują pokolenia, pokolenia Pańskie,
    aby zgodnie z prawem Izraela, wielbić imię Pana.
    Tam ustawiono trony sędziowskie,
    trony domu Dawida.

(Łk 11,28)
    Błogosławieni, którzy słuchają słowa Bożego i zachowyją je wiernie.

(Łk 8,19-21)
    Przyszli do Jezusa Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą. Lecz On im odpowiedział: Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je.

2. Rozważanie na wtorek, 26 września 2017

Nas, grzesznych, borykających się codziennie z własną słabością, kiedy wierne zachowywanie słowa Bożego przychodzi z takim trudem, mogą smucić słowa dzisiejszej aklamacji: „Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je wiernie”. Jeśli tak się dzieje, to tym bardziej otwórzmy się na Chrystusa obecnego w Eucharystii i na kierowane do nas słowo Boże, a zamiast zadręczać się tym, że nie potrafimy go do końca wypełniać, pozwólmy Bogu działać. Bo słuchanie Jego słowa to otwarcie się na działanie Boga w nas.

Joanna Woroniecka-Gucza, „Oremus” wrzesień 2006, s. 110

3. Książka dnia, 26 września 2017

Beata Legutko, Marta Wielek
    Ksiądz Dolindo: Jezu, Ty się o mnie zatroszcz
    Ten włoski kapłan doświadczał spotkań z Jezusem przez wiele lat, Spisywał je w swoim dzienniku. Podczas jednego z objawień Jezus przekazał mu słowa niezwykłej modlitwy, która dzisiaj jest niezwykle popularna – „Jezu, Ty się tym zajmij”. Książka opowiada o życiu i doświadczeniach tego niezwykłego kapłana, którego niezwykle cenił Ojciec Pio. Oparta jest na „Autobiografii”, którą ks. Dolindo spisał na życzenie spowiednika. Pokazuje więc jego niezwykłe doświadczenia i wizje z jego perspektywy: co czuł, gdy doświadczał bilokacji? Jak wyglądały jego spotkania z Jezusem? W jaki sposób przewidywał losy ludzi napotkanych na swojej drodze? Publikacja porusza też polski wątek jego biografii, związany z przepowiednią dotyczącą Jana Pawła II. W książce przytoczona jest modlitwa zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij” a także ułożona przez ks. Dolindo nowenna oddania się woli Bożej oraz szereg innych jego modlitw, refleksji, wskazówek – wśród nich takie, których jeszcze polski czytelnik nie zna.