MSZE ŚW. i NABOŻEŃSTWA

 

Msza Święta w niedziele i święta o godz. 7.30, 9.00, 10.30 ( z udziałem dzieci), 12.00 (suma parafialna w intencjach zbiorowych) i 18.00 (Msza dla młodzieży).
Msze w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
połączona z Mszą Świętą zbiorową w każdą środę o godz. 18.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
w każdy piątek po Mszy o godz. 18.00.

 

 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
połączone z procesją różańcową wokół kościoła 13 dnia miesiąca (od maja do października) po Mszy o godz. 18.00.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE, CZERWCOWE i PAŹDZIERNIKOWE

w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00,
w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.15.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZOPIĄTKOWE
po Mszy Św. o godz. 18.00

 

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00 (sprawowaną w intencji o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne), połączone z nabożeństwem różańcowym i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM POŚCIE
Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 17.15.

Nasza Świątynia

Skaramenty Świete

Sakrament Chrztu Świętego

W naszym kościele Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca oraz w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00.

Katecheza przed Chrztem dla rodziców odbywa się w domu parafialnym w soboty, przed pierwszą niedzielą miesiąca, o godz. 19:15.

Rodzice zgłaszający swe dziecko do Sakramentu Chrztu Świętego przychodzą przynajmniej tydzień przed uroczystością do kancelarii naszej Parafii z następującymi dokumentami:

  • -z odpisem aktu urodzenia dziecka z USC;
  • - z danymi personalnymi chrzestnych i z zaświadcze- niami, że mogą pełnić funkcje rodziców chrzestnych (zaświadczenie takie wystawia duszpasterz parafii, do której przynależą).

Przed Chrztem zarówno rodzice (o ile nie mają przeszkód kanonicznych) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do Spowiedzi Świętej. Do Sakramentu Pojednania możemy przystąpić w naszym kościele najpóźniej w sobotę, przed Chrztem, o godz. 18:00.

 

Ze Statutów IV Synodu Archidiecezji Warszawskiej 2003r.

Statut 242. Właściwym miejscem przygotowania do Chrztu dziecka i jego sprawowania jest własna parafia.

Statut 245. Przed Chrztem dziecka rodzice i chrzestni powinni uczestniczyć w katechezie przygotowawczej, wprowadzającej w tajemnicę sakramentu i jego liturgię.

Statut 246. Dzieci ze związków niesakramentalnych chrzci się w parafii miejsca zamieszkania matki. Przed chrztem należy przeprowadzić rozmowę z rodzicami oraz kandydatami na chrzestnych, celem stwierdzenia, czy dziecko będzie wychowane w wierze katolickiej. Gdy istnieje uzasadniona nadzieja takiego wychowania, proboszcz wyraża zgodę na Chrzest, przyjmując od rodziców i chrzestnych rękojmie na piśmie sporządzone według ustalonego formularza. W wypadku rodziców lekceważących własny udział w sakramentach świętych, Chrzest należy odłożyć.

Statut 251. Do pełnienia funkcji chrzestnego wymagane jest ukończenie 16 lat, przyjęcie Sakramentu Bierzmowania i życie zgodne z wiarą Kościoła.

Statut 252. Sprawdzenie, czy kandydat na chrzestnego spełnia przepisane prawem warunki, należy do jego proboszcza. On też wydaje stosowne zaświadczenie kandydatowi, gdy Chrzest odbywa się poza własną parafią.

Statut 253. Z okazji chrztu swego dziecka rodzice katoliccy oraz chrzestni powinni przystąpić do Sakramentu Pokuty i przyjąć Komunię Świętą.Rodzicami chrzestnymi nie mogą być osoby, które chodząc do szkoły, nie uczęszczają na lekcje religii; osoby, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania; osoby, które żyją w związkach niesakramentalnych.