MSZE ŚW. i NABOŻEŃSTWA

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – CODZIENNIE w dni powszednie od godziny 17.00 do Mszy o godz. 18.00. W piątek również po Mszy wieczornej do godz. 21.00.

 

Msza Święta w niedziele i święta o godz. 7.30, 9.00, 10.30 ( z udziałem dzieci), 12.00 (suma parafialna w intencjach zbiorowych), 16.00 i 18.00 (Msza dla młodzieży).
Msze w dni powszednie o godz. 7:00 oraz 18:00. 

 

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
połączona z Mszą Świętą zbiorową w każdą środę o godz. 18.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
w każdy piątek po Mszy o godz. 18.00.

 

 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
połączone z procesją różańcową wokół kościoła 13 dnia miesiąca (od maja do października) po Mszy o godz. 18.00.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE, CZERWCOWE i PAŹDZIERNIKOWE

w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00,
w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.15.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZOPIĄTKOWE
po Mszy Św. o godz. 18.00

 

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00 (sprawowaną w intencji o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne), połączone z nabożeństwem różańcowym i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM POŚCIE
Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 17.15.

Nasza Świątynia

Wspólnota Ojców "Głos Ojca"

WSPÓLNOTA OJCÓW„GŁOS OJCA”

Jesteśmy wspólnotą, która powstała w odpowiedzi na kryzys ojcostwa, spowodowany m.in. nadmierną pracą i nieobecnością mężów i ojców w domu. Brak głowy rodziny odbij a się na rozwoju nie tylko dzieci alerównież w relacjach między małżonkami. Chcemy iść pod prąd, wbrew światowym trendom, w których to skierowanie tylko na osobisty rozwój oraz karierę jest często stawiane na pierwszym miejscu. Nasza wspólnota na pierwszym miejscu stawia Boga, który jest źródłem dobra i chcemy wzrastać w tej świadomości. Bóg jest najlepszym Ojcem, o którym dziś tak często się zapomina. Chcemy słuchać Jego Głosu, iść za nim aby wzrastać w relacji z Nim ale również dzięki Niemu pogłębiać nasze kompetencje ojcowskie.

Do tego celu służą nam spotkania formacyjne, które odbywają się raz w miesiącu, a których to datę ustalamy na bieżąco tak, żeby większości osób pasowało. Na spotkaniach formacyjnych, przyglądamy się męskim postaciom z Biblii, omawiamy je, analizujemy jak Bóg ich przemieniał. W oparciu o przykłady tych mężczyzn, podejmujemy zobowiązania, które wniosą wartość dodatnią nie tylko do naszej wspólnoty, ale przede wszystkim do wspólnoty domowej, którą jest rodzina.

Poza spotkaniami formacyjnymi, raz w miesiącu staramy się organizować atrakcyjne spotkania z dziećmi tak, aby mogły się integrować, bawić oraz aktywnie i ciekawie spędzać czas. Byliśmy na weekendowym wypadzie pod namioty, połączonym z rewelacyjnym spływem kajakowym oraz ogniskiem. Byliśmy również w instytucie lotnictwa, muzeum łowiectwa, a w najbliższym czasie organizujemy wyjście do teatru, połączone z warsztatami teatralnymi. Mamy w planach również wspólne kibicowanie naszej piłkarskiej reprezentacji na Stadionie Narodowym.

Łukasz Leśniewski