MSZE ŚW. i NABOŻEŃSTWA

 

Msza Święta w niedziele i święta o godz. 7.30, 9.00, 10.30 ( z udziałem dzieci), 12.00 (suma parafialna w intencjach zbiorowych) i 18.00 (Msza dla młodzieży).
Msze w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
połączona z Mszą Świętą zbiorową w każdą środę o godz. 18.00.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
w każdy piątek po Mszy o godz. 18.00.

 

 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
połączone z procesją różańcową wokół kościoła 13 dnia miesiąca (od maja do października) po Mszy o godz. 18.00.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE, CZERWCOWE i PAŹDZIERNIKOWE

w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00,
w niedziele przed Mszą Św. o godz. 17.15.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZOPIĄTKOWE
po Mszy Św. o godz. 18.00

 

NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00 (sprawowaną w intencji o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne), połączone z nabożeństwem różańcowym i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

NABOŻEŃSTWA PASYJNE W WIELKIM POŚCIE
Droga Krzyżowa w piątek – dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 17.15.

Nasza Świątynia

Wyjazd wypoczynkowo-modlitewny do MEƉUGORJE

CHORWACJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA:

WYJAZD WYPOCZYNKOWO-MODLITEWNY DO MEƉUGORJE

I SANKTUARIÓW CHORWACJI (10 DNI)

TERMIN: 8-17.05.2019 - CENA: 2.080 PLN/os.

R A M O W Y    P R O G R A M    W Y J A Z D U:

DZIEŃ 1 – PRZEJAZD NA WĘGRY

Wyjazd z PRUSZKOWA po mszy świętej we wczesnych godzinach porannych i przejazd tranzytowy przez Polskę, Czechy i Słowację na Węgry. Obiadokolacja i nocleg w ok. Mohacza na Węgrzech.

DZIEŃ 2 - SARAJEWO

Śniadanie, przejazd przez północno-wschodnią Chorwację do Bośni i Hercegowiny i zwiedzanie stolicy kraju: SARAJEWA. Podczas spaceru z przewodnikiem po tym wielokulturowym mieście zobaczymy m.in. orientalną starówkę Bašćarsija z symbolem miasta – subtelnie dekorowaną ażurowymi wzorami fontanną Sebilj, neomauretański ratusz miejski - biblioteka, zabytkowy meczet Gazi Husrev-Beja, Przekorny Dom, katolicką Katedrę Serca Jezusowego z pomnikiem Jana Pawła II oraz mosty nad rzeką Miljacką m.in. Łaciński Most (dawniej: Most Gavrila Principa) - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Msza święta. Obiadokolacja i nocleg w Sarajewie.

DZIEŃ 3 -  KONJIC – JEZIORO JABLANICA - MOSTAR

Śniadanie, po którym przejazd jedną z piękniejszych tras Bośni i Hercegowiny - malowniczym kanionem rzeki Neretwy - w stronę Medjugorje. Po drodze postój w miejscowości KONJIC: Stary Most oraz nad JEZIOREM JABLANICA. Przyjazd do MOSTARU – historycznej i kulturowej „stolicy” Hercegowiny. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: słynny Stary Most nad rzeką Neretwą (UNESCO) – symbol miasta, dzielnica rzemieślnicza Kujundžiluk, Muzeum Hercegowiny. Msza święta, po której czas na posiłek i zakupy. Przyjazd do MEDJUGORJE. Zakwaterowanie, obiadokolacja i możliwy udział w nabożeństwach wieczornych (Adoracja Krzyża). Nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 4 -  MEDJUGORJE

Śniadanie, całodzienny pobyt w MEDJUGORJE – u Matki Bożej Królowej Pokoju: wejście na Górę Objawień (wspólna modlitwa różańcowa), Niebieski Krzyż, kościół św. Jakuba i otoczenie, czas na indywidualną modlitwę lub mszę świętą w języku polskim. Wczesna obiadokolacja i możliwość udziału w nabożeństwach wieczornych: Różaniec, międzynarodowa Msza Święta, Adoracja Eucharystyczna. Nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 5 -  MEDJUGORJE – WODOSPADY KRAVICA

Poranna Droga Krzyżowa na Górę Križevac, po której śniadanie, odpoczynek i Msza Święta w Medjugorje. Następnie przejazd nad wodospady KRAVICA – spacer, piękna panorama rozlewiska i czas na odpoczynek lub ewentualny posiłek. Powrót do Medjugorje. Obiadokolacja i możliwość udziału w nabożeństwach wieczornych: Różaniec, Msza święta, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 6 -  DUBROWNIK

Śniadanie, po którym wyjazd do DUBROWNIKA – miasta św. Błażeja i „perły Adriatyku” wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów, zobaczymy także Kościół św. Błażeja i Studnię Onufrego. Msza święta. Czas wolny na indywidualny spacer po mieście, posiłek lub fakultatywnie: rejs statkiem wokół murów miejskich, wejście na mury miejskie lub wjazd kolejką na Górę Srđ. Przejazd na obiadokolację i nocleg nad Adriatyk (Dalmacja: Neum lub okolice).

DZIEŃ 7 -  POBYT NAD ADRIATYKIEM

Śniadanie, msza święta i całodzienny wypoczynek nad morzem. Czas wolny na rekreację. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 -  SOLIN - SPLIT

Śniadanie, po którym przejazd do Chorwacji i nawiedzenie sanktuarium maryjnego GOSPA OD OTOKA w Solinie z kościołem poświęconym NMP, powstałym w miejscu ważnej wczesnochrześcijańskiej bazyliki. To kolejne miejsce odwiedzone przez Papieża Jana Pawła II na ziemi chorwackiej. Msza święta. Następnie zwiedzanie SPLITU – miasta św. Dujmy Męczennika: Pałac Dioklecjana, Katedra św. Dujmy, którą odwiedził Jan Paweł II w 1998 roku, baptysterium, Bramy Miejskie, Pomnik Biskupa Grgura z Ninu popierającego liturgię w języku słowiańskim. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg na północ kraju.

DZIEŃ 9 -  MARIJA BISTRICA

Śniadanie, po którym nawiedzenie Chorwackiego Sanktuarium Narodowego w MARIJA BISTRICA: bazylika z cudownym Wizerunkiem Matki Boskiej Bystrzyckiej – modlitwa przed figurką „Czarnej Madonny” z Dzieciątkiem – Królowej Chorwatów. Msza święta, po której przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech w ok. Brna.

DZIEŃ 10 - SVATY KOPECEK - OŁOMUNIEC

Śniadanie, po którym przejazd na Svaty Kopecek – Święte Wzgórze. Msza święta w Bazylice Nawiedzenia NMP – znanym miejscu pielgrzymkowym Moraw. Modlitwa przed cudownym wizerunkiem Maryi. Następnie przejazd do OŁOMUŃCA i spacer po mieście: Rynek główny i Mariacki, gotycki ratusz, Kolumna Mariacka i monumentalna Kolumna Trójcy Przenajświętszej (UNESCO), katedra św. Wacława, barokowy kościół św. Michała Archanioła, kaplica św. Jana Sarkandra - pochodzącego ze Skoczowa a zamęczonego w Ołomuńcu świętego-męczennika. Czas wolny na posiłek (indywidualny). Przejazd do Polski. Powrót do PRUSZKOWA w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

- 9 noclegów (noclegi w hotelach 2-3* i w pensjonacie w Medjugorje: pokoje 2,3-osobowe z łazienkami),

- 9 śniadań, 9 obiadokolacji,

- przejazd komfortowym autokarem wraz z opłatami drogowymi,

- opiekę i informację turystyczną pilota,

- ubezpieczenie KL do 10.000 € i NNW do 2.000 €, bagaż do 200 euro (AXA),

- obowiązkową składkę ustawową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os.).

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu, opłaty za obowiązkowych przewodników miejskich, taksy klimatycznej, wypożyczenia zestawów tour-guide, opłat wjazdowych, wydatków programowych - ok. 80 euro (kwota zbierana przez pilota w autokarze),

- napoi do obiadokolacji (w hotelach zazwyczaj dodatkowo płatne),

- dodatkowych ubezpieczeń od chorób przewlekłych (15 PLN) i dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w wyjeździe (2,8 % ceny),

- zakwaterowania w pokoju 1-osobowym (450 PLN),

- wydatków własnych.

Uwagi do programu:

- Dokument uprawniający do podróży to paszport lub dowód osobisty z odpowiednią-aktualną datą ważności (minimum 3 m-ce od daty powrotu do kraju).

- Program jest ramowy i może ulec niewielkim modyfikacjom w zależności od warunków pogodowych lub czynników niezależnych i losowych.

- Polecamy zabranie małego odbiornika radiowego ze słuchawkami (lub telefonu komórkowego z opcją radia i słuchawkami) w celu wysłuchania tłumaczenia na język polski mszy świętej z homilią i adoracji wieczornej w Medjugorje a także tłumaczenia ewentualnych spotkań lub katechez (częstotliwość: 92,7 FM).

- Wyjazd ma charakter modlitewny – program realizowany będzie pod opieką Kapłana. Każdego dnia będzie istniała możliwość uczestnictwa w mszy świętej.