Czytania na każdy dzień

Bezpłatna elektroniczna prenumerata Czytań dostępna jest pod adresem: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/
  1. Środa - wspomnienie dowolne św. Marcelego I, papieża i męczennika

(Hbr 2, 14-18)

Ponieważ dzieci mają udział we krwi i w ciele, dlatego i Jezus także bez żadnej różnicy otrzymał w nich udział, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła, i aby uwolnić tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli. Zaiste bowiem nie aniołów przygarnia, ale przygarnia potomstwo Abrahamowe. Dlatego musiał się upodobnić pod każdym względem do braci, aby stał się miłosiernym i wiernym arcykapłanem w tym, co się odnosi do Boga – dla przebłagania za grzechy ludu. Przez to bowiem, co sam wycierpiał poddany próbie, może przyjść z pomocą tym, którzy jej podlegają.

(Hbr 2, 14-18)

(Ps 105 (104), 1-2. 3-4. 6-7. 8-9)

REFREN: Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Sławcie Pana, wzywajcie Jego imienia,
    głoście Jego dzieła wśród narodów.
    Śpiewajcie i grajcie Mu psalmy,
    rozgłaszajcie wszystkie Jego cuda.

Szczyćcie się Jego świętym imieniem
    niech się weseli serce szukających Pana
    Rozmyślajcie o Panu i Jego potędze,
    zawsze szukajcie Jego oblicza.

Potomkowie Abrahama, słudzy Jego,
    synowie Jakuba, Jego wybrańcy.
    On, Pan, jest naszym Bogiem,
    Jego wyroki obejmują świat cały.

Na wieki pamięta o swoim przymierzu,
    obietnicy danej tysiącu pokoleń,
    o przymierzu, które zawarł z Abrahamem
    przysiędze danej Izaakowi.

(Ps 105 (104), 1-2. 3-4. 6-7. 8-9)

REFREN: Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Sławcie Pana, wzywajcie Jego imienia,
    głoście Jego dzieła wśród narodów.
    Śpiewajcie i grajcie Mu psalmy,
    rozgłaszajcie wszystkie Jego cuda.

Szczyćcie się Jego świętym imieniem
    niech się weseli serce szukających Pana
    Rozmyślajcie o Panu i Jego potędze,
    zawsze szukajcie Jego oblicza.

Potomkowie Abrahama, słudzy Jego,
    synowie Jakuba, Jego wybrańcy.
    On, Pan, jest naszym Bogiem,
    Jego wyroki obejmują świat cały.

Na wieki pamięta o swoim przymierzu,
    obietnicy danej tysiącu pokoleń,
    o przymierzu, które zawarł z Abrahamem
    przysiędze danej Izaakowi.

(J 10, 27)

Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(J 10, 27)

Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(Mk 1, 29-39)

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały.Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: "Wszyscy Cię szukają". Lecz On rzekł do nich: "Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem". I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

(Mk 1, 29-39)

2. Uczniowie mówią Jezusowi: Wszyscy Cię szukają i być może jest to najgłębsza prawda o człowieku. Każdy pragnie szczęścia i miłości, które w pełni może odnaleźć tylko w Chrystusie. Niekiedy szukamy Go zupełnie po omacku, czasem zadowalamy się jedynie okruchem prawdy i namiastką szczęścia. Pan Jezus, stając się jednym z nas, wychodzi nam naprzeciw, pozwala zaznać Jego dobroci, uwalnia nas z paraliżującego lęku i zamknięcia. Zdobywając się na zaufanie Mu, stajemy się potomstwem Abrahama, dziedzicami Jego przymierza.

ks. Jarosław Januszewski, "Oremus" styczeń 2009, s. 55

3. Zbigniew T. Nowak

Zioła na serce miażdżycę i nadciśnienie

Ziołowa apteka dla osób zmagających się z dolegliwościami serca oraz z miażdżycą i nadciśnieniem! Zbigniew T. Nowak podaje sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury wspomagających pracę serca i układu krążenia: z głogu...